PÍŠETE NÁM č.16 & č.17

Dobrý deň, som milovníčka kvetov a  mám na  Vás jednu prosbu.  Pri zatepľovaní  domu sme  zabudli  namontovať na okná držiaky na kvetináče - muškáty.  Poradí  mi niekto niečo, aby som mohla mať moje krásne muškáty na oknách, ako ich zaistiť, aby mi nespadli? Prajem vám veľa úspechov a zaujímavé témy pre nás.

Vaša stála diváčka Vilma Mišíková Ružomberok .

 

Vážená relácia, stále pozerám Postav dom, zasaď strom a dovoľujem si Vám poslať niekoľko obrázkov z peknej úrody húb, ktorú som našiel neďaleko Trnavy.  Je to sírovec obyčajný  a pripravujem si ho  na spôsob viedenského rezňa alebo nakladám do octového nálevu. Odporúčam všetkým, pretože   je to veľmi chutná a zdravá huba.

František Lipovský, Trnava

 

Pozdravujem vás Kristínka, Miška a Marcel. Pestujeme doma niekoľko druhov rastlín a z času   na čas nás niektorá poteší svojim kvetom. Tak sa stalo aj nedávno. Sukulent Aloe aristata pestujem už niekoľko rokov a teraz zakvitol prvýkrát. Posielam vám fotografiu tohto výnimočného kvetu. Potešte   sa so mnou. Ďakujeme za super reláciu a množstvo praktických nápadov  a rád.

S pozdravom Mgr. Katarína Kompanová,  Dielnice

 

Milá redakcia, posielam Vám celkom fajn nápad, ako využiť staré plastové žalúzie alebo rolety. Manžel urobil pre dcérku pieskovisko a zakrývame   ho žalúziou, aby sa tam nezdržiavali  neželaní  hostia  – mačky a psy z okolia. Možno sa niekto  inšpiruje.

S pozdravom Katarína Maslaňáková, Sihelné

 

Šperkárstvu sa venujem takmer 6 rokov. Vytváram rôzne druhy, techniky a štýly šperkov. Rozhodla som  sa Vám poslať tri fotografie, pretože vystihujú originálnu tvorbu spracovania drôtika a sklenených korálikov všetkých tvarov a veľkostí. Dizajn šperku vyvíjam na základe tvaru  a farieb ďalších komponentov, no najzákladnejším elementom hotového šperku je vždy kus môjho srdca, blúdiacej fantázie a prenikajúce slnečné svetlo do jadra šperku. Šperk je tak  krásny žiarivý, nápaditý a trblietavý.

S pozdravom verná fanúšička  Oľga Medňanská

 

Milá redakcia, posielam  Vám fotky zo záhradky našej babky Márii Štiffelovej. Toto všetko si dopestovala a vytvorila sama. Záhradka je jej veľké hobby. Anjelské trúby, ktoré pestuje pred domom chodí obdivovať celá dedina.

Mária Štiffelová, Nitrianske Pravno.

 

Dobrý deň, šperkom z korálikov a skla sa venujem už dlhšiu dobu. Možno si kúpiť naozaj krásne koráliky najrôznejších tvarov a materiálov a veľmi ma baví ich kombinovať a hrať sa s farbami a tvarmi. Hviezdice na sú krásne ako prívesok, alebo si z nich robím aj náušnice. Vyrábajú sa z dvoch hviezd, ktoré sa pletú každá osobitne, potom sa spolu zošijú a dovnútra sa vloží guľôčka, aby boli pekne vypuklé. Náušnice nevyrábam len z korálikov, ale tiež z maľovaného skla, na ktoré používam špeciálne farby na sklo a kontúry. Náramok som uplietla z korálikov  rôznych veľkosti špeciálnym spôsobom - ako tunel.

Prajem krásny deň  Ľubomíra Kuncová, Prešov